Двічі в одну річку: чи варто повертатися на попереднє місце роботи?
Працівників, які мають звичку повертатися на попереднє місце роботи, називають «бумерангами». Раніше роботодавці ставилися до них негативно і не хотіли брати на роботу того, хто одного разу залишив їх компанію. Але з часом думка рекрутерів та керівників змінилися. Сьогодні більше половини роботодавців намагаються підтримувати дружні стосунки зі співробітниками після звільнення та вважають за краще взяти на роботу колишнього працівника, аніж нового. Але що чекає на вас на минулому місці роботи, і чи варто приймати таку пропозицію?
Не озиратися назад
Коли ви звільняєтеся з компанії і полегшено видихаєте, при цьому розповідаєте колегам, як добре, що тепер не будете бачити злого керівника/незручний офіс/будете отримувати велику зарплатню/тощо, а з часом повертаєтеся на старе місце роботи, то колектив сприймає це як вашу особисту поразку. До того ж від колег вам, можливо, доведеться чути не дуже приємні жарти стосовно вашого повернення. Навряд чи варто йти на роботу у компанію, де вас настільки все не влаштовувало.
Деякі роботодавці принципово не готові запропонувати «блудному сину» кращі умови, ніж були у нього до звільнення. Тому не розраховуйте на вищу зарплатню і відсутність перепрацювань, якщо повертаєтеся на ту ж саму посаду. Є компанії, які взагалі звільненому працівнику, який хоче знову працювати у них, пропонують заробітну плату на 20% нижчу, ніж була до того, або навіть призначають їх на нижчу посаду.
Після повернення, можливо, вам доведеться завойовувати прихильність керівництва, яке буде чекати від вас чергового звільнення, колективу, який буде шепотітися за спиною, та клієнтів, які вже почнуть співпрацювати з вашими колегами та навряд чи захочуть знову переходити до вас.
Переваги повернення
Попри названі недоліки, повернення на минуле місце роботи має чимало переваг, які також потрібно враховувати під прийняття рішення.
- Спрощене працевлаштування. Скоріш за все, колишньому працівнику не доведеться проходити декілька етапів співбесід, виконувати тестове завдання та нервуватися під час випробувального терміну. Керівництво вже все про вас знає, тому, якщо вирішує повернути, значить ви дійсно гарний працівник.
- Ніяких неприємних сюрпризів. Так само і ви знаєте все про керівництво та компанію загалом. Тому вам не варто боятися, що вам затримають, а то й зовсім не виплатять зарплатню, ви точно знаєте, що зможете влітку піти у відпустку, а взимку – на крутий новорічний корпоратив. Вам добре знайомі офісні правила та корпоративна культура, тому для вас не буде неприємним сюрпризом, що в офіс не можна одягати шорти та сандалі.
- Легка адаптація. Всі ваші сили та нерви у перші декілька місяців не підуть на адаптацію на новому робочому місці, адже там вам все добре знайомо. Ви з легкістю увіллєтеся у робочий процес та колектив, з яким ви давно товаришуєте.
- Кар’єрний ріст та фінансова винагорода. У колишній компанії ви швидше зможете досягти бажаних висот і збільшити свій дохід. До того ж часто трапляється так, що керівництво хоче повернути свого колишнього працівника саме на вищу посаду. Адже його не потрібно навчати, уводити в курс справ та думати над тим, яка він людина. Тому роботодавці практикують повернення колишніх співробітників на керівні посади, пропонуючи їм вигідну оплату.
- Ваші умови. Якщо вже сталося так, що роботодавець дуже хоче вас повернути, ви маєте можливість диктувати свої умови. Ви можете згадати, що вас вкрай не влаштовувало раніше та ввічливо вимагати це змінити. Нагадайте керівництву також і про свій новий досвід, отриманий під час роботи у конкурентів, та складіть своєму професіоналізму правильну ціну.
Важливо пам’ятати, що роботодавець запропонує вам повернутися на вигідних для вас умовах лише, якщо ви залишилися в гарних стосунках. Тому після звільнення не варто спалювати всі мости: сваритися з керівництвом та колегами, кидати команду у найвідповідальніший момент та не залишати ніяких підказок для вашого наступника. Адже з таким працівником навряд чи комусь захочеться зустрітися ще раз.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...