Навчання в Харкові
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого – самоврядний (автономний) державний вищий юридичний навчальний заклад IV рівня акредитації.
Національна юридична академія України має значний науково-педагогічний потенціал. Викладання, науково-дослідницьку та виховну роботу забезпечує 31 кафедра, де працюють понад 700 викладачів. Серед них 86 докторів наук, професорів, понад 504 кандидати наук, доценти; 1 академік Національної академії наук України; 11 академіків Академії правових наук України; 17 членів-кореспондентів Академії правових наук України; 7 заслужених професорів – старійшин Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого; 11 лауреатів Державної премії; 1 лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка.
Нині в Національній юридичній академії України навчаються близько 20 тис. студентів. Навчальними структурними підрозділами є:
Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України,
Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ,
Інститут підвищення кваліфікації,
8 факультетів денної форми навчання,
2 факультети заочної форми навчання,
вечірній факультет,
відокремлені структурні підрозділи: Кримський юридичний інститут (м. Сімферополь), Полтавський факультет.
На перший курс Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту, на конкурсній основі.
За кошти державного бюджету мають право на безоплатну освіту громадяни України, що здобувають вищу освіту за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем вперше, а також ті, що за станом здоров'я втратили можливість виконувати службові або посадові обов'язки за отриманою раніше кваліфікацією за наявності висновків медико-соціальної експертної комісії.
Прийом до академії проводиться з напряму підготовки "Право", спеціальність "Правознавство", за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста (заочна та вечірня форми навчання), магістра (денна форма навчання) та здійснюється за конкурсом.
Для проведення вступних випробувань на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки спеціаліста та магістра, а також за скороченими програмами бакалавра на базі освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст створюються атестаційні комісії.
Фінансування підготовки фахівців у академії здійснюється:
за рахунок видатків Державного бюджету України;
за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів;
за рахунок коштів юридичних, фізичних осіб.
Національна юридична академія України здійснює фахову підготовку за денною, вечірньою та заочною формами навчання.
За денною формою навчання підготовка здійснюється в:
Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України,
Інституті підготовки кадрів для органів прокуратури України,
на слідчо-криміналістичному факультеті Міністерства внутрішніх справ,
факультеті підготовки кадрів для органів юстиції,
військово-юридичному факультеті,
господарсько-правовому факультеті,
факультеті підготовки юристів для Міністерства закордонних справ,
факультеті підготовки кадрів для Державного департаменту з питань виконання покарань,
факультеті підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та магістра,
у відокремлених структурних підрозділах - Кримському юридичному інституті, Полтавському факультеті - за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра.
Особи, які вступають на перший курс до Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України, Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України, на слідчо-криміналістичний факультет МВС, факультет підготовки кадрів для органів юстиції, факультет підготовки кадрів для Державного департаменту з питань виконання покарань, військово-юридичний факультет на місця держаного бюджету, проходять професійний відбір відповідно в управліннях Служби безпеки областей, у прокуратурах областей, головних управліннях Міністерства внутрішніх справ областей, управліннях Міністерства юстиції областей, Державному департаменті України з питань виконання покарань, Міністерстві оборони України (військових комісаріатах), Головному управлінні військової прокуратури Генеральної прокуратури України, Міністерстві надзвичайних ситуацій України, Державній прикордонній службі України з урахуванням специфіки майбутньої роботи, вимог чинного законодавства та потреб вказаних органів, у підготовці юридичних кадрів. Оформлення документів та підготовка справ абітурієнтів здійснюється цими органами.
Особи, які поступають на господарсько-правовий факультет, факультет підготовки кадрів для системи Пенсійного фонду, у Кримський юридичний інститут та Полтавський факультет, подають документи на загальних засадах.
За вечірньою формою навчання підготовка здійснюється на вечірньому факультеті.
За заочною формою навчання підготовка здійснюється на заочних факультетах № 1 та № 2 (за контрактом), а також у Кримському юридичному інституті (м. Сімферополь) та на Полтавському факультеті академії.
В Сімферопольському юридичному технікумі Кримського юридичного інституту здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста за денною та заочною формами навчання.
Національна юридична академія України здійснює підготовку магістрів на факультеті підготовки професійних суддів за денною формою навчання за рахунок державного бюджету та за контрактом з відшкодуванням витрат на навчання фізичними або юридичними особами.
За рахунок коштів державного бюджету на факультет підготовки професійних суддів приймаються громадяни України віком не менше 25 років, що мають вищу освіту з спеціальності "Правознавство" за кваліфікаційним рівнем спеціаліста та стаж роботи за юридичними спеціальностями не менше 2 років.
Особи, які вступають на факультет підготовки професійних суддів на навчання за рахунок державного бюджету, повинні також надати направлення відповідних територіальних управлінь державних судових адміністрацій.
Особи, які вступають на факультет підготовки професійних суддів, складають комплексне фахове вступне випробування у письмовій формі за тестовими технологіями із судоустрою, кримінального та цивільного процесів.
В Національній юридичній академії України проводиться науково-дослідницька робота з фундаментальних та прикладних проблем правознавства, розробляються 12 цільових комплексних програм із п’яти наукових напрямків, сформувалися наукові школи, відомі в Україні та за її межами.
У 2007 р. Національна юридична академія України в Національному рейтингу вищих навчальних закладів "Топ-200 Україна" посіла п’яте місце серед вузів України, а у групі "юридичні" – перше. За рейтингом журналу "Кореспондент" з урахуванням висновків Міністерства освіти і науки України і Конфедерації роботодавців України за критеріями вступного конкурсу (популярності) і затребуваності випускників на ринку праці Академію визнано кращим правовим вищим навчальним закладом.
Харків
61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77
(057) 704-11-20, 704-92-49
kancel@nulau.edu.ua
jur-academy.kh.ua
повернутися в розділ | друкувати | відправити другу | поскаржитись | нагору
14.05.2013
Ринок працевлаштування в Харкові та області: кількість вакансій (вільних робочих місць) та резюме претендентів (працівників, що шукають роботу) по регіонам Харкова
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
7005
5823
124
5
120
2
125
3
125
4
126
5
125
7
122
6
121
5
122
4
126
6
120
3
123
28
120
4
127
9
119
4
116
4
122
4
116
4
124
4
124
8
122
2
119
4
123
3
123
2
120
0
118
0
133
3
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Харкові складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19167 грн.
Jobs.kh.ua
- 9857 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...